Σήμερα, ο οικοδεσπότης Ιστού tuaj

Pronarët e sotëm të internetit kanë shumë opsione të ndryshme për web hosting. Në rastet kur një kompani nuk po siguron nivelin e shërbimit që ju nevojitet, është mjaft e thjeshtë për të gjetur një kompani t φιλοξενία. Megjithatë, ka raste kur keni qenë me një kompani prej vitesh, si immimet e tyre, ose thjesht nuk dëshironi sherr e lëvizjes në një server të ri. Τόσο αβέβαιο, μουντ ë jetë më mirë të përpiqeni të zgjidhni problemet tuaja me kompaninë tuaj aktuale të hosting-it më parë duke lëvizur në një të re.


Historia ime kthehet në 2012

Në 2012, kisha një problem me një nga ofruesit e web hostingit tim.

Kompania web hosting vendosi faqet e mia në një server t IP ri nuk ishte zgjidhur saktë në disa nga faqet e internetit t klientit tim, edhe pasi të kisha ndryshuar gjithçka që munda në fundin tim. Καμμ Σάουρ ντι κλίντεντ ë zemëruar dhe problemi dukej se binte nëpër të çara pas një ose dy ditësh. Un kam kamen mjrzitur mjaft që unë shikuar në disa ofruesve të reja.

Sidoqoftë, unë kam qenë me web hostin aktual për rreth pesë vjet dhe kurrë nuk kam pasur një problem si kjo më parë. Ουσιαστικά, kishin dhënë një nga përvojat më të mira të shërbimit ndaj klientit që kisha. Në πωλήστε që të largeohesha, un-e-mail pronarin dhe shpjegova frustrimin tim. Πριν από την εγγραφή, ëështjet e IP-së u zgjidhën dhe pronari më shpjegoi disa gjëra për mënyrën se si të ndihmoj kompaninë tuaj të ueb-faqeve të ju ndihmojë.

1-Siguroni udhëzime dhe detaje të qarta

Nëse hapni një biletë, dërgoni një e-mail ose bëni një telefonatë, jepni detaje t qarta për problemin që po përjetoni. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

 • Nëse jeni duke marrë një mesazh gabimi, kopjoni formulimin e fjalës së mesazhit për fjalë.
 • Ένα është προβληματικό και backend të faqes ose në shfletuesin?
 • Problemfarë jeni përpjekur të bëni tashmë për të ndrequr προβληματίνη?
 • Ένα keni një kopje rezervë të faqes që herën e fundit gjërat po punonin siç duhet?
 • Ένα është προβληματικό επείγον; P shr shembull, faqja jote që është poshtë në shfletues është një çështje serioze, por një problem në backend nuk mund të jetë menjëherë urgjente.

2 – Lejo Mbështetjen e Kohës për të punuar në Çështje

Problemet e Web Hosting

NJë faqe interneti që është offline nuk mund të thotë dollarë të humbur.

Është e lehtë t rritet e frustruar kur çështja nuk merret menjëherë, por kuptoj se web host po merret me qindra njerëz të tjerë me çështje të ngjashme. Lejo 12 të 24 orë për një përgjigje. Nëse nuk merrni një në atë periudhë kohore ose në minimumin e një përditësie mbi progresin, atëherë kontaktoni përsëri web hostin dhe përkujtojeni ato për çështjen që keni. Εδώ είναι εδώ, μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου humbet në përzierje, prandaj mos u shqetësoni se po e bezdisni kompaninë pritëse.

Gjithashtu. Kërkesa juaj ka më pak të ngjarë të bjerë përmes plasaritjeve kur është duke u punuar nga disa njerëz.

3- Merrni parasysh historinë tuaj me kompaninë

Μάλιστα, έφτασε, θα έβγαζε, θα έβγαζε, θα έβγαζε, θα έβγαζε, θα έπρεπε να είμαστε. Kjo mund të ndodhë me çdo kompani φιλοξενία ιστοσελίδων. Βιβλίο για να παραγγείλετε και να πωλήσετε: marrë biznesin tuaj diku tjetër:

 • Ένα πρόβλημα janë zgjidhur tjera shpejt?
 • Ένα është përkrahja e teknologjisë që dërgon përditësime të rregullta në lidhje me atë që po bëjnë për të zgjidhur problemin?
 • Ένα ka një sasi të caktuar të kohës që do të duhet për të zgjidhur problemet që po përjetoj?
 • Sa i lumtur jam unë me këtë kompani web hosting jashtë kësaj çështjeje?

Mundohuni tb mbani mend se personi i mbështetjes së teknologjisë është duke bërë një punë. Trajtojeni at person me dashamirësi dhe shmanguni akuzave, mallkimeve ose thirrjes së emrit. Sjelljet αρνητικό rrallë bëjnë që personi në anën tjetër të serverit të punojë më shpejt. Παγκόσμια παράλυση, mund të jetë, mos harroni se ju jeni një person profesional i biznesit.

4 – Lexoni bazën e nohohive

Problemet e Web Hosting

Kur faqja juaj është poshtë, mund të filloni duke lexuar bazën e nohohurive dhe forumet në faqen e internetit t host hoste tuaj.

Πρόβλημα για την αντιμετώπιση των προβλημάτων και για την επίλυση του προβλήματος ή για την επίλυση του προβλήματος. Ndonjëherë, zgjidhja është aq e thjeshtë sa rivendosja και një skedari ".htaccess" ose ndryshimi i lejeve për një dosje. Herz tjera, zgjidhja mund të kërkojë disa ndryshime në fund të serverit dhe baza e njohurive mund të td ndihmojë të kuptosh kur është diçka që mund të ndreqësh dhe diçka që duhet.

Mbërthyer: di kur është koha për të shkuar

Nga ana tjetër, nëse jeni duke përjetuar kohë të ulur shpesh ose për periudha të zgjatura kohore, ajo mund të fillojë të ndjehet si një sëmundje që po vret biznesin tuaj.

Πραγματικά, ας κάνουμε τα νίκια, να κάνουμε τους παίκτες, να κάνουμε να γράψουμε και να μην κάνεις τίποτα. Καθημερινή κουρτίνα duhet tjjeni një kompani φιλοξενεί për të mbajtur faqen tuaj drejtimin mënyrën se si duhet. Kur është koha për të lënë hostin tuaj aktual, WHSR është këtu me të komente pritëse dhe këshilla për të gjetur një shërbim t φιλοξενία që do të plotësojë nevojat tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map