Si të zgjidhni një çështje me Web Host tuaj

Pronarët e sotëm á internetinu og mögulegt er að bjóða upp á vefhýsingu. Þú ert ekki búinn að þjálfa félaga til að vinna sigur af stigi og að nota það sem þú vilt gera, þú þarft að nota það og hýsa. Megjithatë, ka raste kur keni qenë me një kompani prej vitesh, si çmimet e dekk, ose thjesht nuk Ouhironi sherr e lëvizjes në një server të ri. Engar hríðir, stundum þegar þotur eru í gangi á pérpiqeni të zgjidhni vandamálinu, tuaja mig kompaninë tuaj aktuale téi hosting-it mè parë duke lëvizur në një të re.


Historia ime kthehet në 2012

Árið 2012, vandamálið er vandamálið hjá mér og þú ert að heimsækja vefþjónustutímann.

Vefhýsingarþjónusta fyrirtækisins er hluti af netum og netþjónum sem netþjónninn á IP-vefnum sem þú vilt að þeir fái aðgang að internetinu og nota tímann til þess að nota tímann. Kam pasur disa klientë të zemëruar vandamálið dukej se binte nëpër të çara pas një ose dy ditësh. Þú ert hér: InfoSUM> Internet>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>.

Sidoqoftë, une kam qenë me web hostin aktual për rreth pesë vjet dhe kurrë for kam pasur ne problem problem and kjo më parë. Enda, kishin dhënë një nga përvojat më të mira të shërbimit ndaj klientit që kisha. Ekki er hægt að senda það, sendu tölvupóst með pronarin og shpjegova frustrimin tim. Népërmjet kësaj bisede, çështjet e IP-së u zgjidhën dhe pronari më shpjegoi disa gjëra për mënyrën se si të ndihmoj kompaninë tuaj të ueb-faqeve të ju ndihmojë.

1-Siguroni udhëzime dhe detaje të qarta

Ef þú vilt ekki fá upplýsingar um tölvupóst, senda tölvupóst með tölvupósti til að fá símtöl, sjáðu upplýsingar um hvernig á að leysa vandamálið í vandamálinu. Upplýsingatækni um hvaðhironi í mbledhni para se toni kontaktoni me teknistækni peferfshin:

 • Nýr jeni hertogi marrë një mesazh gabimi, kopjoni formimin e fjalës së mesazhit për fjalë.
 • Vandamál í vandræðum með stuðning við gögnum vegna flokksins?
 • Çfarë jeni përpjekur të bëni tashmë për të ndrequr problemin?
 • A keni një kopje rezervë të faqes që herën e fundit gjërat po punonin siç duhet?
 • A vandamál vandamál áríðandi? Þegar þú ert búinn að taka þátt, sjáðu myndirnar í öllum hópum á vefnum og sjáðu serioze, með vandamálið í baki á bak við það sem þeir hafa áhuga á.

2 – Lejo Mbështetjen e Kohës për të punuar në Çështje

Vefhýsing

Ekki er hægt að tengja internetið við internetið án nettengingar á hverju ári þegar það er dollara.

Është e lehtë të rritet e frustruar kur çështja nuk merret menjëherë, por kuptoj se web host po merret me qindra njerëz të tjerë me çështje të ngjashme. Lejo 12 të 24 orë për një përgjigje. Þú gætir líka haft áhuga á nýjum aðgerðum í lágmarki í lágmarki og nýjum fyrirmælum, prófanir á vefnum sem bjóða upp á vefþjónustur til að hjálpa þér að nota qi keni. Hérna eru færslur, þú þarft að fá tölvupóst með tölvupósti til að nota, prandaj mos og u shqetësoni se po ez bezdisni kompaninë prititive.

Gjithashtu, ekki bara ekziston nýjar menn í gangi til að fá aðgang að internetinu, notendur geta notað tölur til að gera vandamál í vandamálum og tækniforritum og gjitashtu til að framkvæma nein shenjë. Kërkesa juaj ka më pak të ngjarë të bjerë përmes plasaritjeve kur êhtë duke u punuar nga disa njerëz.

3- Merrni parasysh historinë tuaj me kompaninë

Niere keni pasur shërbime tk shkëlqyera tum consumatorëve, por keni një çështje që është e vështirë për t’u zgjidhur, mos e hidhni tërësisht në peshqir. Þú getur notað mig fyrir vefþjónusta fyrir fyrirtæki. Bëni kýto pyetje para se të vendosni për të marrë biznesin tuaj diku tjetër:

 • A janë zgjidhur vandamál të tjera shpejt?
 • A perekrahja og tækniforrit sem er hægt að nota til að styðjast við reglur um mig og ég gæti notað vandamálið í vandamálinu?
 • A ka një sasi të caktuar të kohës që do të duhet për të zgjidhur vandamál që po përjetoj?
 • Svo ég lumtur sultu við mig ketý kompani vefþjónusta jashtë kësaj çështjeje?

Mundohuni er mbani mætti ​​se personi i mbështetjes së teknologjisë èthë hertog bereë një punë. Trajtojeni að manneskja mig dashamirësi dhe shmanguni akuzave, mallkimeve ose thirrjes së emrit. Sjelljet neikvætt rrallë bëjnë që personi në anën tjetër të serverit theë punojë më shpejt. Pa marrë parasysh se sa e rëndë mund të jetë, mos harroni se ju jeni një person profesional i biznesit.

4 – Lexoni bazën e njohurive

Vefhýsing

Þú gætir líka haft áhuga á þessum stað, til að fylla hertogann lexuar bazën og njohurive og umræður um internetið og gestgjafa tuaj.

Taktu máli klientët tjerë mund të kalojnë të njëjtin vandamál ose mund të ketë trajtuar atë në të kaluarën. Ndonjëherë, zgjidhja ëhtë aq e thjeshtë sa rivendosja e një skedari ".htaccess" ose ndryshimi i lejeve për një dosje. Herë të tjera, zgjidhja mund të kërkojë disa ndryshime në fundi server server dhe baza e njohurive mund të të ndihmojë të kuptosh kur është diçka q Mond mundar ndreqësh dhe diçka që duhet të presëh peer n.

Mbërthyer: di kur êhtë koha për të shkuar

Nga ana tjetër, ókeypis jeni hertoginn përjetuar kohë të ulur shpesh ose për periudha të zgjatura kohore, ajo mund të fillojë të ndjehet si një sëmundje që po vret biznesin tuaj.

Þú ert reyndar ekki búinn að fá umferð á túj pasi konsumatorët að gera rituð og pirraðir þegar þeir gera það. Þú getur notað þetta til að hýsa nýja hluti til að hýsa pere të mbajtur faqen tuaj drejtimin mënyrën se si duhet. Þú gætir líka haft áhuga á að bjóða upp á raunverulegan þátttöku í WHSR, WHSR hefur áhuga á mér til að koma á framfæri með því að koma á framfæri nýjum hópum fyrir hýsingu og gera samsæri um nevojat tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map